Forum nauki administracyjne Strona Główna nauki administracyjne
badania, edukacja, popularyzacja
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

zasady pisania pracy licencjackiej

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum nauki administracyjne Strona Główna -> Seminarium dyplomowe w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pszren
Administrator


Dołączył: 29 Sie 2008
Posty: 298
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pon 22:22, 28 Paź 2013    Temat postu: zasady pisania pracy licencjackiej

zabranie się do pisania pracy dyplomowej wymaga nie tylko kawy czy dostępu do google'a (chociaż ta wyszukiwarka może być traktowana jako swoisty podpowiadacz i odpowiadacz w zakresie praktycznie wszystkich zagadnień i problemów), ale także pewnej strategii i zastosowania wymaganych sposobów redagowania tekstu.

w zakresie przygotowania pracy, zachęcam do zajrzenia do wymogów dotyczących pracy dyplomowej:
[link widoczny dla zalogowanych]

czasem warto w sprawach szczegółowych zajrzeć do takich propozycji redagowania tekstu (np. sporządzania przypisów), jak wskazówki Państwa i Prawa:
[link widoczny dla zalogowanych]

(oczywiście w przypadku wystąpienia sprzeczności pomiędzy zaleceniami, kierujemy się wskazówkami ze strony wspa.pl)

natomiast jeśli chodzi o gromadzenie materiałów i pisanie kolejnych rozdziałów, proponuję połączenie korzystania z biblioteki z wykorzystywaniem zasobów internetu. czyli należy zarówno szukać (we wspomnianej wyszukiwarce ale także w jej podstronach, np. [link widoczny dla zalogowanych] ) jak napisać pracę dyplomową, jak też badać zagadnienia związane z tematem Państwa pracy. cenne i wskazane jest również korzystanie z własnego doświadczenia życiowego, opisywanie poznanych osobiście przypadków i przedstawianie Państwa własnych przemyśleń.

zmierzyć należy się z takimi etapami pracy, jak:
- wybór tematu;
- przygotowanie planu pracy;
- wypełnienie pracy treścią;
- doszlifowaniem pracy (sprawdzeniem merytorycznym, językowym, redakcyjnym).

w międzyczasie (czyli w trakcie pracy nad kolejnymi działaniami) warto dokonywać przeglądu internetu i literatury dostępnej w bibliotece. wybór tematu powinien opierać się na przekonaniu, że zagadnienie jest ciekawe i że damy radę je opracować (posiadamy wiedzę dotyczącą danego problemu, dostępna jest wystarczająca literatura), a przy okazji warto zapewnić sobie jakieś warunki do pracy (organizacja czasu, dostęp do miejsca, w którym w miarę dobrze nam się będzie pracować).

nie należy ufać w to, że kiedyś szybko napiszemy pracę, a na razie zbieramy literaturę. ogólny obraz dotyczący wybranego zagadnienia należy sobie wyrobić szybko, a literaturę wykorzystywać do inspiracji przy pisaniu kolejnych rozdziałów (nie chodzi o nadmiar cytatów - należy pisać własnymi słowami i własnymi myślami, chociaż oczywiście pamiętamy o dawaniu przypisów do materiałów, z których korzystamy). w ogóle najlepiej jest pisać ze świadomością, że czasu jest niewiele. wskazane jest nabranie pewności działania, pozwalającej na sprawne pokonywanie kolejnych etapów przygotowywania pracy.

zachęcam przede wszystkim do dyskusji na forum w tematach dotyczących Państwa prac.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum nauki administracyjne Strona Główna -> Seminarium dyplomowe w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin